چرا لواشک ها به سایر تنقلات برتری دارند ؟
لواشک و آلوچه از میوه ها که پس از طی مراحل شستشو و پخت و افزودن موادی چون شکر،نمک و اسیدهای آلی می باشند تهیه می گردند.
برای تهیه لواشک از مخلوط دو و یا چند میوه با هم استفاده می کنند. اغلب این میوه ها ترش مزه می باشند تا طعم ترشی به لواشک ها بدهد.
انواع آلوها، سیب، گلابی، زرشک، لیمو، زغال اخته و انار از ‌جمله این میوه‌ها هستند که بر اثر ترکیب آن‌ها با هم رنگ و طعم لواشک ایجاد می‌شود.
 لواشک و آلوچه از دیر باز به عنوان تنقلات مصرفی خانواده‌های ایرانی کاربرد داشته است.
تولید این محصولات علاوه بر جلوگیری از ضایعات میوه‌ها به دلیل ارزش غذایی بالا به ویژه از نظر مواد معدنی و ویتامین‌ها، قابلیت نگهداری طولانی‌مدت و طعم مطلوب همواره مورد توجه بوده است.
این فرآورده به عنوان چاشنی هم در مواد غذایی گوناگون استفاده می‌شود.
برتری لواشک نسبت به بقیه تنقلات، بالا بودن ارزش غذایی آن است چراکه لواشک با اندکی تغییر در ترکیب میوه تولید می‌شود. نکته قابل توجه این است که بر اثر استفاده از روش نامناسب تولید، میزان از دست دادن مواد مغذی میوه‌ها بسیار زیاد و در صورت استفاده از روش مناسب، میزان مواد مغذی تقریباً نزدیک به درصد این مواد در میوه خام است.
لواشک‌هایی که به روش خانگی تهیه می‌شود نسبت به لواشک‌های صنعتی از میزان نمک و شکر دلخواه استفاده می‌شود و بدون رنگ مصنوعی و دیگر افزودنی‌هاست. اما به دلیل خشک کردن در فضای آزاد عوامل آلوده‌کننده محیط چون گرد و غبار، حشرات، ذرات سرب معلق در هوای شهری و فضولات پرندگان باعث شده مصرف‌کنندگان، لواشک‌های صنعتی که به طریق بهداشتی تهیه شده باشد را ترجیح دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست